16. Amerikan drím – Las Vegas východu

Ak si ešte nečítal predošlú “epizódku”, utekaj tam, lebo …už ma to nebaví, ťa prehovárať. 

Bohužiaľ, Las Vegas som toto letol nezvládol, keďže som ešte nemal ani 21, zhodnotil som to ako zbytočnú cestu na druhé pobrežie. Preto, naša prvá zastávka patrila miestu, ktoré sa nazýva Las Vegas východu. Atlantic City. Stále s pretrvávajúcim hypom, minimom spánku sme sa rútili objaviť toto mestečko.

Nečakane, sa tam nachádzali len kasína. Jedno vedľa druhého. Mám pocit, že niektoré mali aj spoločnú stenu. Ale veď tí čo ma poznajú, vedia, že ja som fanúšikom týchto miest, tak som sa tam samozrejme votrel. Našťastie o tej hodine, nikto nehliadkoval pri vchode tak som sa dostal dnu. Bolo to samozrejme obrovské. Nie ako kasína u nás. 4 upotené stoly, z toho 1 otvorený, a môžeš sa hrať proti krupierovi. Tu, bolo 20 stolov len na poker. A čo je ešte lepšie, boli ešte aj všetky obsadené a hralo sa.

Špičkové kasínko
Špičkové kasínko

Takže, som sa poprechádzal, postláčal nejaké tlačítka na automatoch, a mohli sme sa pohnúť ďalej. Mesto leží úplne na pobreží Atlantického oceánu. Kde je krásna drevená promenáda. Samozrejme, neboli by sme to my, keby nebolo úplne, ale že úplne naprd počasie. Pršalo, fúkalo, no prosto zle. Tak sme sa ako blázniví, rozbehli do všetkých obchodov so suvenírmi. Obchod so suvenírmi značí, že je to preplnený obchod zbytočnými čínskymi hlúposťami, kde za pokladňou stojí upotený arab, áno aj v Amerike to tak funguje, a všetko tak 10-násobne predražené.

Suvenír číslo 1

Bohužiaľ, zima a dážď, ma prinútili investovať, do môjho obľúbeného suveníru z Ameriky, najviac mainstream mikine, aká sa dá v Amerike kúpiť. LIFEGUARD. Behal tam v tom snáď každý druhý človek. Ale, na druhej strane treba uznať, že oni to lajfgárdenie prežívajú omnoho viac ako tu u nás. U nich to neznačí osobu, ktorá drieme pod slnečníkom, na preplnenom kúpalisku. Majú to tam naozaj prísne. Lifeguard musí sedieť, na tej špeciálnej vysokej “stoličke”, musí mať pri sebe lekárničku, tú záchrannú vec, čo hodí do vody a už vôbec by nemal driemať.

Nenormálna mikinka
Nenormálna mikinka

Takže, poprechádzali sme sa po promenáde, samozrejme, všetci o dušu fotili oceán, lebo však nevideli sme ho potom ešte 100x. Turisti. A ja tu v Bratislave, na takých nadávam.

Upršaná drevená promenáda
Upršaná drevená promenáda
Atlantický oceánis
Atlantický oceánis

A šlo sa ďalej. Bola to len plánovaná zastávka, pretože ďalší deň nás čakal výlet, ktorý sa mne osobne páčil možno aj najviac. Ďalší deň, sme chceli ísť skontrolovať Biely dom.