26. Takže na čom som vlastne bol? Aaaaa Vianoce

Keď sa tak zamýšľam, bolo to vlastne veľmi pekné obdobie. Znovu som trávil veľa času so Žanetkou, trávil som veľa času aj s (dajme tomu) Tinou, v robote to bolo stále lepšie a lepšie. Aaaach. Ešte keby aj tá škola bola taká v pohode.

Ale zodpovedne musím povedať, a čestne prehlásiť, že v decembri som sa už snažil menej piť ako sa učiť.

Zas tie Vianoce

Niečo ti však musím prezradiť. Milujem Vianoce. Naozaj už v Novembri dostávam vianočnú náladu. Ja mám úplnu schýzu. Práve som si vyhľadaľ vlastný článok, ktorý som písal na blok o minuloročných Vianociach, článok č. 6,  a vlastne som zistil, že to že milujem Vianoce už vieš. *sad face*

No ale. Pre mňa, je mesiac pred Vianocami už posvätné obdobie. Proste nejako to na mňa vplýva. Nebolo tomu inak ani tento rok. Tento rok som však mal moje 2 žienky. A teraz dilema. S práce som dostal na sobotu, čo bolo 23. december voľno, ale domov som šiel až 24. S kým stráviť ten posledný deň, a spraviť si malé Vianoce?

Mini súťaž ?

Samému sa mi to hnusí, ale človek porovnáva. Porovnáva ľudí, výzor, šance, budúcnosť… ja fakt neviem. Celý život porovnávame a zvažujeme možnosti. Tak som zvažoval aj ja. Žanetka, mala vlastne väčšinu plusov. Respektíve, pozeral som sa na ňu vždy cez ružové okuliare. Čiže jej jediným mínusom, prečo by nemala vyhrať túto kandidatúru, na prežitie predvianočnej soboty somnou, bolo to, že to už nemalo budúcnosť.

Na druhej strane, kandidátka číslo 2, Tinka, (spomínam ju v tomto článku ->)disponovala týmto do značnej miery. Zároveň, bola pre mňa niečím novým, zaujímavým a cítil som sa s ňou dobre. Neviem, či som ti to spomínal, ale náš prvý rozhovor obsahoval vetu, ktorá to všetko spustila. “Ja nechcem a neuznávam vzťah.” Tak si vravím, že kokos Marek túto musíš mať.

A keďže, všetko s ňou fungovalo, tak som si povedal, že to bude ona. Že sa jej budem venovať, a že tomu dávam budúcnosť. Pretože aby si to nepochopil zle. Samozrejme aj ona disponovala všetkým tým, čo Žanetka. Ibaže, to nebola ona. A teda, sme sa dohodli. Veľmi som sa tešil. Možno je to smiešne, ale vždy som veľmi túžil s niekým stráviť Vianoce.

Ležať na pohovke, pozerať hlúpe vianočné filmy, popíjať vínko, punč alebo ja neviem, daj si aj pivo keď ti chutí. Proste úplne nič, išlo mi len o to byť s tou osobou. Tinka ma však sklamala. Ona to proste zrušila. Samozrejme som sa tváril, že v pohode. Ale naozaj ma to mrzelo, pretože som sa naozaj veľmi tešil.

Ako to teda dopadlo ..?

A tak teda, už ti to asi vychádza, tak ako aj mne vtedy. Boli Vianoce so Žanetkou. Ona si na mňa našla čas naozaj vždy. Tak som nakúpil vianočné sviečky, pekne spravil atmošku a očakával. Priniesla mi nádherný darček. Krásnu barmanskú sadu. Proste, nešlo, ani tak o tú sadu, ako o to, ako sa ma snaží podporiť v tom čo robím. Ťažko sa ten pocit vysvetľuje, ale neviem či mi vtedy, aj slzička nevybehla.

Pekne sme spolu ležali, pozerali nejakú rozprávku a užíval som si tento moment. Veď predsa, len o to mi šlo. Kiežby, všetky Vianoce od tohto momentu, boli aspoň tak skvelé, ako tieto. A ďakujem.