27. Nebezpečné vzťahy, aneb viac je niekedy menej.

A máme tu vieš čo? Silvesteeer. Obvykle ma to nezaujíma, ale tento krát to bol pracovný Silvester. Bol som 3 dni po sebe v bare. Veľmi dobre si pamätám na tú službu.

Bola iná ako ostatné. Pretože som bol konečne na hlavnom bare. Bolo to všetko také uvoľnené. Všetci boli dobre naladený. Diplomatico sme si nalievali na litre. Bolo to neuveriteľné. V podstate to bolo o tom istom ako inokedy, ale spravili sme takú atmošku, že to vo mne zanechalo normálne dojem.

Nebezpečné vzťahy

Ale sú dôležitejšie veci, ktoré ti chcem povedať. Teda nie, že by som mal úplne potrebu, ale proste sa to stalo. A niečo sa zmenilo. S Tinou sme sa stretli po Vianociach, pred týmto Silvestrom. Nebudem to naťahovať. Spali sme spolu. Ale bolo to proste iné, ako inokedy. Pretože, toto som naozaj chcel, a nebola mi ukradnutá.

Stretávali sme sa už celkom dlho. Asi 4 mesiace, a prišlo to, akoby keď už som neveril. A hlavne, pre mňa, to bolo naozaj po dlhej dobe, keďže, som stále dúfal, že so Žanetkou to výjde. Vtedy, som to už mal ale nejako pomyselne za sebou, a povedal som si, že je čas sa pustiť do niečoho nového.

Hajzel Marek

Tak takto, to nevyzeralo
Tak takto, to nevyzeralo

Takže, s Tinkou to bolo super. Ak sa nemýlim, tak z jej strany, prišiel dokonca návrh, na nejaké kamarátstvo s výhodami. No skvelé. Na vzťah, si myslím, že som aj tak nebol pripravený. Všetko to hralo skvelo si myslím. Mali sme krásny taliansky vzťah. Hádka pár x do dňa, ale mám to rád také temperamentné vzťahy.

Druhá vec bola, keď som Žanetke o tom povedal. Nenazval by som to žiarlením, ale niečo veľmi podobným. Zrazu som jej po veľmi dlhej dobe nevenoval všetok môj čas, nebol od nej závyslí. Tak sa začala viac snažiť. A ja som bol znovu len v tom starom kolobehu. Ale čo by si robil na mojom mieste?

Na jednej strane, to môže vyznieť, že som fakt hajzel, ale na druhej strane, ja som hral čistú hru. Jedna vedela ako je to s tou druhou a opačne. A človek by povedal, že nemal kde nastať konflikt. Veď predsa ani s jednou som nechodil, a iba s jednou spával. Opak je však pravdou.

Čiže miesto nula vzťahov, som sa cítil akoby som mal dva naraz. Ale vyhovovalo mi to. Veď prečo by aj nie? S Tinkou som trávil čas, všetko bolo fajn, nezáväzné. Zároveň, som trávil čas aj so Žanetkou, ale nemal som už nejakú potrebu niečo riešiť, niekam to tlačiť. Bolo to pre mňa snáď ideálne riešenie.

Ale nemusíš mi závidieť. Vôbec nie. Ideálne to môže znieť. Ale ani zďaleka to nešlo tak ľahko. Ako som písal, mali sme s Tinkou taliansky vzťah. To znamenalo, že sme sa dokázali pohádať fakt za každú hlúposť. Koľkokrát som ani nevedel prečo. Povedal by som, že nevedeli. Ona to dávala za vinu mne, a ja jej. Proste keď sa stretnú dvaja tvrdohlavý.

Ale bavilo ma to. Naozaj som sa pri nej cítil fajn. A hlavne, nemal som pocit, že je to nejaké tlačené. Nemali sme na seba síce veľa času, keďže bolo skúškové obdobie, pre ňu jej prvé, tak sa stále chcela učiť a podobne. Viac krát, ma veľmi zamrzelo, keď ma odpinkovala kvôli tomu, ale čo sa dá robiť.

Myšlienka na záver?

Takže, takto nejako som si nažíval. Povedzme dva mesiace. Asi čakáš nejakú hlbokú myšlienku nakoniec, alebo nejaké ponaučenie. Ja ti teda jedno dám. Skús si v hlave vytriediť, čo od života chceš. Pretože, keď to nevieš, len blúdiš. A ak ti to príde, že to s témou, čo som tu rozoberal nesúvisí, tak ja si myslím, že áno.