29. Veľký stereotyp, nasledovaný veľkými udalosťami

Naposledy sme skončili tak, že jún bol zaujímavý mesiac. Boli tam však hlavne dve zaujímavé udalosti, o ktoré sa chcem s tebou podeliť.

Udalosť č. 1

Udalosťou číslo jedna, nie pre to, že by bola nejako dôležitejšia pre mňa, ale stala sa najskôr, bol taký “pracovný výjazd”. Normálne sa ani nepamätám, či som sa chválil novou prácou, ale predpokladám, že nie. To by som si pamätal. Čo vlastne robím. V máji, som začal žiť môj korporátny život. Posledný článok v mojich “myšlienkach”, hovorí o zmenách. A toto bola jedna z nich. Gastronómiu som vymenil za korporáciu, bar som vymenil za kanceláriu.

Korporácia menom Whirlpool. Verím, že to poznáš. A nie neopravujem práčky, ako sa mi kamaráti smejú. Moja pozícia je nazvaná Marketing and Sales Assistent. Nie ani nezakladám faktúry. Keď som bol na pohovore, čo som mal so samotným riaditeľom, povedal mi, “my sme tu jedna veľká rodina, a keď som prídeš, hneď si jeden z nás”. Som si myslel, že hej to má nacvičenú frázu. Ale na moje počudovanie to tak naozaj je. Vekový priemer som síce znížil z  55 na 45, ale tí ľudia sú ešte bláznivejší ako ja.

Ako teda vyzerala moja pracovná cesta?

Neustále sexuálne narážky, samozrejme v rámci srandy, stále hlúposti. Naozaj je tam zábava. Taká veľká, ako si vieš na kancelárie centráli predstaviť. A čo sa teda stalo v júni? Mali sme takú ceľkom slušnú brandingovú akciu. Každý deň prišiel iný obchodný partner, (rozumej Planeo, Nay, Okay…), a mali pripravený program. Čo bolo teda mojou úlohou? No oficiálne mi bolo povedané spríjemňovať a dotvárať atmosféru, a spoznávať sa s partnermi. To ešte nevedeli komu to povedali.

Samozrejme, som sa snažil byť aj nápomocný ako sa dalo, vzal som si aj pracovný notebook, aby som mohol doobedia pracovať. Ale čo bolo teda na tej akcií také skvelé? Začnime tým, veď predsa sme slováci, že hotel, wellness, jedlo zadarmo.

Toto bola značná zmena, oproti mojej intrákovej izbe
Toto bola značná zmena, oproti mojej intrákovej izbe
Toto bola značná zmena, oproti jedlu v jedálni
Toto bola značná zmena, oproti jedlu v jedálni
A toto bola značná zmena, oproti prostrediu v Bratislave
A toto bola značná zmena, oproti prostrediu v Bratislave

Pokračujeme alkoholom zadarmo, a tam vlastne aj končil každý večer. Moji 50 ročný kolegovia sa somnou tak ožrali, že som ich musel zaniesť na izby. Pripíjal som si s riaditeľom slovenským aj českým, pripíjal som si a rozprával sa, s veľa významnými partnermi ale čo bolo vlastne to najúžasnejšie, cítil som sa, a bol som toho súčasťou. Rešpektovali ma ako svojho.

Pre mňa je to veľmi dôležitý pocit toto. V práci mi nikdy nejak nešlo o to, aby som hrozne veľa zarobil, ale skôr aby som mohol byť sebou a aby bol skvelý kolektív. Táto práca, to zatiaľ napĺňa nadštandardne. Ale myslím si, že k práci sa budem ešte vyjadrovať veľa. Čiže v júni som prežil brutálny týždeň na hoteli, v krásnej prírode na Donovaloch, obklopený samými dôležitými ľuďmi. Rozrpával som sa na úrovni, ale zároveň tak ako s kamarátmi. Skamarátil som sa s viacerými obchodnými partnermi, hlavne vďaka mojim večerným výkonom, a hlavne som si to veľmi užil.

Udalosť č. 2

Udalosť číslo dva je môj veľmi dobrodružný výlet na Cyprus. Verím, že si už videl fotky na blogovom instagrame, lebo sa budem hnevať. Instagram máš v pravom hornom rohu, a ak si naozaj až tak lenivý, dám ti sem aj link, aby si ma mohol follownuť, aby si sa vždy včas dozvedel o mojom novom článku. INSTAGRAM

Prečo dobrodružný? Veď čo už len môže byť dobrodružné, na dovolenke pri mori? Jáj ty môj naivný. V mori som sa síce kúpal, a bol som aj na plážach, ale poviem ti ako tento výlet vznikol, a vyzeral. Môj najsamlepší spolubývajúci, našiel spiatočné letenky za 25€. Hovorí mi, “Marek chceš ísť na Cyprus?”. Ja som samozrejme povedal, že áno. On len odpovedal, že tak som nám kúpil letenky, letíme o 2 týždne.

Paráda. Toto mám presne rád. Spontánne veci. Celý môj život, by som chcel prežiť spontánne. Asi 5 dní pred odletom, keď sme stále mali len letenky, vznikol skvelý nápad. Rentneme si skútre. Kámo ale ja som na tom v živote nesedel. Nevadí bude to super. Tak okay, budeme  mať nejake skútre. Takže zbalil som si len plavky, 2 tričká a spodné prádlo, a samozrejme sieť a spacák. Keď dobrodružstvo, tak veľké. Ani si nevieč predstaviť, ako som sa na tento výletik tešil.

Prišiel deň odletu. Vlastne nie. Prišiel deň, pred dňom odletu. My sme však museli ísť na letisko, pretože sme odlietali skoro ráno z Viedne a jediná cesta bola večer deň predtým. Aspoň som teda vyskúšal spacák hneď v prvý deň výletu, a doprial si komfortného šlofíka na letisku. Ráno, “plný energie”, ale hlavne plný nadšenia sme sa konečne nalodili. Ja, Maťko a pomaranč. Že čo? Pomaranč? Tak to sleduj túto fotku.

Ja a môj pomaranč na cestách
Ja a môj pomaranč na cestách

A sme tu

Prílet, bol brutálny. Z našich 28 stupňov do ich 30. Ale pocitových tak 45. Neuveriteľná horúčava. Takže, prvý krok? Zohnať skútre. Nabehli sme do požičovne ako majstri sveta, máme tu objednané 2 skútre. Majstri sveta sme boli, až pokiaľ nepadla veta, “dúfam, že máte skúsenosti, so šoférovaním skútrou”. Tak, my sme si mysleli, že to je banalita, a vie to každý, ujo však bol presvedčený, že nie. Pekný fuckup hneď na začiatok. Skútre sa nekonali. Ale čo teraz?

Boli sme odhodlaný, že do hotela nejdeme. Takže áno, hádaš správne. Požičali sme si auto. Tohto tátoša.

Sorry, že to tam vyzerá ako na smetisku, ale južania sa takýmito banalitami nezaoberajú
Sorry, že to tam vyzerá ako na smetisku, ale južania sa takýmito banalitami nezaoberajú

Ak si ešte neriadil auto, ktoré malo volant na opačnej strane, ani sa do toho nehrň. Maťo s tým zápasil hodnú chvíľku. Ale prejdime už k samotnému cestovaniu. Ostrov to je krásny. Je to v podstate samá príroda. Celý ostrov je tak maličký, že je to v podstate iba pláž, a v strede kopec. Nejaké 3-4 mestečká a hotovo. Čiže základná výbava na Cyprus? Každý tam mal auto. Naozaj snáď každý turista si požičiaval auto. 50% áut, čo sme stretali na cestách mali červené ŠPZ presne tak ako my, čo značilo, že auto je z požičovne. Cesty sú síce biedne. Aj by som sem dal video, ako sa s touto našou pokladničkou na kolesách snažíme prejsť cez tie cesty, ale moc na tom videu rozprávam. A ja sa hanbím, keď na videu rozprávam.

Ale ako som napísal, krásna príroda. Dám ti sem teda aj nejaké fotky, keď tak moc chceš.

Aphrodita´s rock, podľa ich mytológie sa presne na tomto mieste, zrodila Afrodita
Aphrodita´s rock, podľa ich mytológie sa presne na tomto mieste, zrodila Afrodita
Z tohto miesta, bolo vidno snáď celý ostrov. Chvíľku sme sa hádali, či je na druhej strane už vidno pobrežie alebo nie, pretože ja som ho tam videl.
Z tohto miesta, bolo vidno snáď celý ostrov. Chvíľku sme sa hádali, či je na druhej strane už vidno pobrežie alebo nie, pretože ja som ho tam videl.

Skús to tiež

Mohol by som tu napísať, ešte ďalšie 2 strany o tom, aké to tam bolo iné, čo bolo zaujímavé. Ale na čo by si tam už potom šiel. Pekne si kúp letenky a zaži to, pretože to, nenahradí nič. Ale ešte ťa upozorním. Keď vystúpiš na letisku, nezlakni sa množstva policajtov a vojakov. Pretože som mal pocit, že ich tam je viac, ako v Afganistane. Strávili sme teda krásne dni na rôznych plážach, v mestách, na kopcoch, prespávanie v aute, umývanie sa vo verejných sprchách na pláži, jedenie hummusu a pita chlebu dokola a dokola. Strávili sme večer strachu, keď sme si mysleli, že autom uviazneme v kopci, na niečom, čo oni volajú cesta, ale u nás by to nenazvali ani poľom.

Stretli sme 2 týpkov, čo nás chceli okradnúť na pláži, stretli sme snáď 100vku Slovákov a užili si to. Odporúčam naozaj každému, kto chce ísť aspoň trošku mimo stereotyp, skúsiť niečo takéto. Zobudiť sa, a nevedieť kam ideš. Len proste ísť. A je ti to jedno. Pretože všade na svete, je niečo krásne, čo ti vyrazí dych. Ako napríklad toto naše ranné prebudenie.

Takýto pohľad sekundu po prebudení, je na nezaplatenie
Takýto pohľad sekundu po prebudení, je na nezaplatenie

Už len dodám, že očakávaj ďalší článok, ktorý bude niečím špeciálny, to však zistíš, až keď výjde.