3. Úúú Vysoká škola

Hej hej, teraz sa teším, Vysoká škola, kopec srandy, veľa zážitkov. Ale adaptácia mi trvala. Môj problém bol asi úroveň mojej strednej. Vlastne ani nie tak úroveň, ako to ako som na to kašlal. Strednú som prešiel bez otvorenia akéjkoľvek učebnice. Prišiel som na výšku, a bol to oddych. Teda až pokiaľ nenadišiel prvý zápočtový týždeň. To bol veľký šok. Polovicu knihy na jeden predmet, daľšiu polovicu na druhý predmet a tak ďalej. Mal som krásnych šesť povinných predmetov. Ale vieš čo? Nebolo to také hrozné. Je to fakt najkrajšie obdobie môjho života. Ale ak premýšľaš či ísť, tak určite choď. Aspoň to skúsiť. Vraví sa, že kamaráti zo základnej a strednej školy sú dočasný, ale kamaráti z vysokej sú na celý život. A verím tomu.

Neviem ako fungujú ostatné Vysoké školy, ale naša funguje tak, že keď niečo chceš vybaviť tak vybavíš. Flákal si sa a mesiac si sa tam neukázal? Pohoda. Napísal si testy na nulu? Opravíš si. Ale podľa mňa, to robia správne. Máme byť budúci manažéri. A manažéra v práci obmedzuje len to, čo vybaviť nevie. A táto škola, ťa naozaj naučí si veci vybaviť. Hneď po prvom mesiaci, som sa utvrdil, že som spravil správny výber. Teraz z odstupom času, si stále za svojím názorom stojím. Možno tá škola nie je taká náročná, možno sa nenaučíš všetky možné ekonomické teórie. Ale páči sa mi, že ti dajú priestor, sa naučiť naozajstné veci. Veci, ktoré použiješ v praxi. Ak chceš chodiť na Vysokú školu, a pritom aktívne pracovať a budovať svoju kariéru nie je lepšia možnosť ako manažment na UK.

Aby to nebolo, len o učení a praktických veciach. Úúú vysoká škola, skôr označuje intráky, nočný život, neplánované zábavy, kopec alkoholu. Bráško. Prvé dva mesiace som mal problém dôjsť do tej školy. Nie preto, že by som nechcel. Ja som sa fakt snažil, fakt som chcel. Ale párty 6x do týždňa. Samozrejme nikto ťa nenúti. Ale vieš čo? Chceš to zažiť. Ja som len prvý mesiac na výške spoznal toľko ľudí, čo som nepoznal, za celý život dovtedy. A keď si to tak vezmeš, tí ľudia sú ti stále bližšie. Pretože na strednej boli ľudia, ktorí boli ambiciózny, ale aj ľudia ktorí sa na to vykašlali, išli pracovať do továrne alebo čo. A teraz čím ďalej, sú ti tí ľudia bližšie. Stále sú ti viac a viac podobní. Naozaj. Tá škola stojí za to.

Ak premýšľaš, tak rozhodnutie by malo byť jasné. Áno, budeš nadávať, nebudeš spávať, možno sa budeš trápiť. Ale kvôli tým zážitkom sa to oplatí. Ver mi.