34. Boli sme tarzani, aj turisti, aj chovatelia.

Môj zlatý, ozývam sa presne po mesiaci. Verím, že som niekedy dávno na začiatku avízoval, že budem fungovať pravidelne aj nepravidelne, takže práve teraz bolo to veľmi nepravidelné obdobie. Dúfam, že ti to veľmi chýbalo, pretože, keď som si to dnes tak spätne čítal, tak mne už aj áno.

No. Samozrejme, budem veľmi súvisle pokračovať, tam kde sme skončili, to znamená, že ešte hlboké leto. Pre mňa. Ak máš veľa vyrážok na xichte, čerstvý občiansky a z brady ti ide prvý fúz, tak pre teba už bohužiaľ začal školský rok. Krásny začiatok septembra. Kľudne mi môžeš závidieť, tie 4-mesačné prázdniny.

S Tinkou, sme sa vybrali do Tatier, majestátnych, krásnych, Vysokých Tatier. Boli sme v krásnom hotelíku, priamo pod všetkými tými kopcami. Nie, že by som bol za vodou z blogovania, ale mali sme poukážky. Vieš ako, ťažký študentský život. Ale nie tak rýchlo. Pretože, ako hovorí polovica citátov na internete, aj cesta, môže byť cieľ. A nebolo tomu inak ani v našom prípade. Pretože, po ceste sme sa rozhodli navštíviť brutálnu Tarzan dráhu.

Tarzanov sen

Toto bol už môj druhý pokus, pokoriť túto atrakciu. Dokonca, čestne prehlasujem, že aj druhý úspešný. Ale aby som nemachroval, poviem ti, že sranda to nebola. Teda bola. No veď vieš ako som to myslel. Prvý pokus, totiž bol asi pred 6 rokmi, keď sa moja váha ešte rovnala veľkosti nohy. Takže, mi to prišlo jednoduché. Momentálne sa žiaľ moja veľkosť chodidla nerovná mojej váhe, a žiaľ ani z ďaleka sa nerovná obvodu môjho bicepsu. Takže, poviem ti, nebolo mi všetko jedno. Samozrejme som sa celú dobu tváril dostatočne hrdinsky, aby bola na mňa Tina hrdá.

Takže sme to spolu zvládli. Aj by som ti sem priložil fotku, v celom výstoji, ale vzhľadom na to, že chcem aby si pokračoval v čítaní, si ju nechám pre seba. Tu však cesta na hotel neskončila.

Kam sme teda šli ďalej? (chvíľka napätia)

Vieš, celkom sa teraz na tomto bavím. Predstavím si 15 ročného Mareka, ktorý šiel na dovolenku s rodičmi a mindžoval (to je prvý slušný výraz, čo ma napadol). Na všetko. A keď sme sa náhodou po ceste niekde zastavili? Koniec. A teraz? Pozri na mňa. Robím to dobrovoľne. No ale prejdime k veci. Bachledka ti niečo hovorí? Ak nie, tak by si si to mal ale hneď vygoogliť.

To preto, lebo som adrenalínový typ. A toto malo tak vyzerať. Aj keď nevyzerá.
To preto, lebo som adrenalínový typ. A toto malo tak vyzerať. Aj keď nevyzerá.
Takto tá naša Bachledka vyzerá. (Chodník korunami stromov)
Takto tá naša Bachledka vyzerá. (Chodník korunami stromov)

Keď sme však šlapali  hore, tak som myslel, že to už nedám. Ale sám sebe som sa vyhovoril na to, že už som absolvoval Tarzaniu. Cestou dole sme použili všetky skratky ktoré sa dalo, a dali sme to asi 5x rýchlejšie ako cestu hore. Rovnako odporúčam spraviť aj tebe.

Konečne hotel a oddych

Na hotel, sme došli tak zničený, že sme proste zaspali. Cítil som sa, ako 60 ročný skoro dôchodca, so svojou manželkou, čo sú spolu už 40 rokov, a sú radi, že môžu v kľude zaspať pri telke. Pretože, niečo také sa stalo. Ale tak bohužiaľ. Program bol nabitý, a spánok potrebný. Vynahradili sme si to samozrejme.

Nový deň. Nové dobrodružstvo.

Nadišiel deň, dlho očakávanej túry. To, že niektorí ľudia majú vo zvyku ísť na túru ráno, sa nás netýka. My nie sme ovce. A tak sme vyrazili o 2. Lebo ani jeden z nás nebol schopný sa skôr pozbierať z postele. Ale aby sa nepovedalo, že sme mrhali časom, tak na túre sme makali o to viac. Veď sme to v podstate stihli za polovičný čas.

Dali sme si tatranskú klasiku, 3 najznámejšie chaty. Áno viem, je to taká dôchodcovská túra, ale veď som ti napísal, ako dopadol večer predtým. Neboj sa, aj fotky ti ukážem.

Po ceste sme stretli aj kamošku.
Po ceste sme stretli aj kamošku.
To mala byť akože umelecká.
To mala byť akože umelecká.
Krásy Slovenska.
Krásy Slovenska.

Večer, sme si dali zaslúženú masáž, a povenovali sa jeden druhému.

Deň odchodu

Aby sme teda využili čas naplno, tak neodídeme predsa len tak domov. A tak, sme sa rozhodli, (Tina sa rozhodla), že pôjdeme pozrieť kontakt ZOO, lebo milujeme zvieratká, (Tina miluje). Ale aby som nebol negatívny. Samozrejme som tam nebol nasilu, a bolo to skvelé. Milo ma to prekvapilo. A keďže sme už prišli po sezóne, tak sme mali v podstate celú Zoo len pre seba. Bolo to tam super, zvieratká boli živé, žiadne vychudnuté chúďatka. Ošetrovateľov tam bolo kopec, ale celé to bolo zaujímavé. Aj pre mňa, aj keď sa zvieratiek dosť bojím. A pohladkal som leva. Síce mi nebol ani po koleno, ale bol to lev, a pohladkal som ho!

Ja a lev!
Ja a lev!
Cute fotka.
Cute fotka.
Títo dvaja frajeri sa rozhodli, že mi vylepšia moju mikinu. Vylepšili natrvalo.
Títo dvaja frajeri sa rozhodli, že mi vylepšia moju mikinu. Vylepšili natrvalo.
Ja som toto nedal.
Ja som toto nedal.

A záver?

Dúfam, že si si už zvykol, že veci rád hodnotím, a ten záver očakávaš vždy. Ako som to teda celé vnímal? Bolo to také naozaj krásne, pomyselné zakončenie nášho prvého spoločného leta, a dúfam, že každé ďalšie, bude ešte krajšie. A vieš čo? Po návrate, sme si oficiálne povedali, že sme frajerovia, teda, že tvoríme pár.