Zmena je život, zmena je fajn, zmena je krutá

Ani neviem, kde začať. Len si to musím “vypísať” z hlavy. Už som tu písal o zmenách, aké sú dobré, a že sa ich netreba báť. Za tým si samozrejme stojím. Zároveň, však vedia byť kruté, na prekonanie. Nejaký, veľmi krátky čas dozadu, som spravil veľkú zmenu v mojom živote. Zmenu, o ktorej som si myslel, že na ňu nie som pripravený.

Na jednej strane, som zmenil prácu. To je samozrejme tá pozitívna zmena. Keď budeš ďalej čítať môj príbeh, tak sa presne dočítaš, o čo išlo. Táto zmena, ma len a len teší. Stará práca, ma viedla na zlé chodníčky, a myslím, že mi neprospievala. Nie nerobil som džigola ani nič podobné, (aj keď na to samozrejme mám). Ale koniec srandy.

Aká zmena? Prečo zmena?

Spravil som aj inú zmenu. Odstránil som zo svojho života tú najdôležitejšiu osobu. Načo to niekto spraví? Pretože som cítil, že to nie je cesta. Aj keď som bol veľmi šťastný, tak som vlastne nebol. Bolo to viac trápenia, ako radosti. Problém však je, že teraz mám vo svojom živote dieru, ktorú nikto len tak nezapláta. Chýba mi teraz tá osoba, ktorá vie o mne všetko, s ktorou môžem stráviť hodiny, dni, týždne nonstop. Neviem, či mi chýba konkrétne ona, alebo len to čo som mal. Ale z určitosťou viem povedať, že mi niečo chýba.

Chýba mi to, že som sa snažil v škole, len aby bola na mňa hrdá. Chýba mi to, že som vedel, že na mňa myslí. Chýba mi tých nespočetne hodín, ktoré sme strávili spolu. Teraz už len musím zistiť, či mi chýba ona. Dúfam, že nie. Pretože, v konečnom dôsledku, aj toto beriem ako pozitívnu zmenu. Nikto nezmení niečo skvelé, na niečo horšie. Zároveň však nikto nevymaže to, čo bolo. Nikto nevymaže tie myšlienky, čo mohlo byť.

Nikto, nikdy. Asi len čas, ma prinúti na to prestať myslieť. Dúfam, že čas ma neprinúti zabudnúť. Pretože nech sa stalo čokoľvek, vždy robím len to, čo chcem. Preto neľutujem to, čo som spravil, ani to čo robím, a rozhodne nie to čo ešte len spravím.

Snáď prvý x v mojom živote, som nechal rozhodnúť hlavu. Inak bola veľmi utláčaná, rozhodnutiami srdca a citov a podobných vecí. Možno to bolo správne, a možno nie. Rozhodne sa to však stalo, a tieto následky, si teraz žijem.